Gárdonyi Géza Általános Iskola – Járványügyi intézkedési terv

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiadott „Intézkedési terv a 2020/2021. tanévben a Köznevelési Intézményekben a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendről” című dokumentum ismeretét és maradéktalan betartását elvárjuk valamennyi tanítványunktól, szüleiktől, munkatársainktól és az intézménybe látogató személyektől.

INTÉZKEDÉSI TERV A 2020/2021. TANÉVBEN A KÖZNEVELÉSI INTÉZMÉNYEKBEN A JÁRVÁNYÜGYI KÉSZENLÉT IDEJÉN ALKALMAZANDÓ ELJÁRÁSRENDRŐL letölthető ide kattintva!

Az intézkedési tervet helyi, intézményi szintű szabályokkal egészítjük ki:

1. Az intézménybe történő belépés és távozás:
  • Az iskola tanulói 3 bejáraton keresztül közlekednek:
  • a kerékpárral érkezők a titkárság melletti;
  • a 6.a, a 2.a, a 6.b, a 8.a és a 8.b osztályosok az Ady Endre utcai;
  • a többi tanuló a Bóné Kálmán utcai főbejáratot használják.

• Szülők, hozzátartozók a tanulókat az utcai kapukig kísérhetik. Kérjük a kapu előtti csoportosulás elkerülését!
  • Az üdvözlés hagyományos formáit (pl. kézfogás) kérjük mellőzni!
  • Az intézménybe ügyintézés céljából érkezőknek a maszk használata kötelező az iskola területén. Kérjük partnereinket, hogy lehetőleg előre egyeztetett időpontban, és csak különösen indokolt esetben válasszák a személyes megjelenést Ajánljuk a telefonos, e-mailes vagy e-Ügyintézést (Kréta).
  • Minden intézményünkbe érkezőt kérünk a bejáratnál elhelyezett kézfertőtlenítők használatára.
  • Az utolsó tanóra vagy foglalkozás után minden tanuló a legrövidebb időn belül hagyja el az iskola területét!
  1. A tanulók elhelyezése:
  • Az iskolába érkezés után a tanulók vonuljanak a tantermeikbe!
  • Az intézményben tartózkodás alatt – különösen a folyosókon és a közös helyiségekben – a tanulók mindvégig kerüljék a zsúfoltságot!
  • A szaktantermi oktatás helyett osztálytermi oktatást vezetünk be, az órarend csökkenti a teremcserék szükségességét.
  • Az időjárás függvényében az 5-8. osztályosok a 2. óra utáni, az 1-4. osztályosok a 3. óra utáni szünetet töltsék az udvaron!
  • A sorakozó és a bevonulás több lépcsőben, az ügyeletes tanárok által meghatározott sorrendben történik
  • Az öltözők használatának beosztását az órarend alapján a testnevelők készítik el.
  • Az iskolai büfét mindenki csak maszkban látogathatja. A sorban állás alatt kötelező megtartani a 1,5 méteres távolságot. Vásárlás után a büfé előtti területet haladéktalanul el kell hagyni!
  • Az ebédeltetés előtt, alatt és után a kísérő pedagógusok felelősek az intézkedési tervben foglalt, vonatkozó szabályok betartásért.

Ezen szabályzat 2020. szeptember 1-jén lép hatályba, visszavonásig érvényes.

Szükség szerint az igazgató jóváhagyásával módosítható.

Gárdony, 2020. augusztus 30.

Lábadi Zoltán

sk