Farsangi tükör

A Gárdonyi Tagiskola farsangi mulatságát követő estén elalvás előtt egy másodikos kisfiú a következőket mondta:

” Anya, tök jó volt, amit a tanárok csináltak! Én nem tudtam, hogy ennyi van bennük. Bennük van a gyerek!”

unnamed (12) unnamed (13) unnamed (14)

Valóban így volt. Fantasztikus, jó humorú előadást láthattunk a gárdonyi suli pedagógusaitól. A műsorukból kiderült, hogy igazán jól ismerik a diákjaik szokásait, titkait. Örömünkre szolgált, hogy évről évre teltházas a farsangi bál. Még a felújított szép új tornatermünk is szinte szűkösnek bizonyult. Minden évben igazán minőségi, kreatív jelmezekkel készülnek a gyerekek szüleikkel. Szinte kivétel nélkül bújik álarc mögé minden alsó tagozatos diák.

unnamed (5) unnamed (6)

A felsős diákok sem restek minden évben előállni egy-egy saját maguk által koreografált darabbal. A díszleteket, jelmezeket hosszasan készítik. Sokszor tanáraik közül is bevonnak szereplőket a műsoraikba.

Minden farsangon láthatunk ízelítőt a dráma csoport hétköznapjaiból is. Idén nagyon kedves tánccal készült a Kid rock and roll tánccsoport.

A mulatságot az énekkarosok kezdték, akik egy kis rocky-val mozgatták meg a közönséget. A jó hangulat minden egyes közreműködőnek köszönhetően a bál végéig megmaradt.

A jelmezesek versenyét idén Gróf Péter 2. d osztályos tanuló nyerte Naprendszer maskarájával.

A felsősök közül az 5. e osztályos Kalózok csapata nyert.

Diákok, szülők, tanárok egyaránt sokat dolgoznak azért, hogy a farsang mindig ilyen felejthetetlen élmény legyen a gárdonyi suliban.

Ez a bál remekül tükrözte, hogy a közös cél érdekében, ami jelen esetben a farsang sikere volt, mindenki együtt, egymásért dolgozott.

Köszönjük az élményt!

egy gárdonyi szülő